Co jsou Slides / slajdy

  • 24.9.2021

Názorný motiv z překládané prezentace. Pro více informací nás kontaktujte na 608 666 582.

Když pracujeme na technických překladech, tyto, ne vždy chodí v nějakém jednom formátu – těch formátů je celá řada. Nejčastější formáty: editovatelné textové soubory (Word, .txt, .Wordpad), nadále tabulkové Excel, PDF (jak ty originální, ale většinou neoriginální, ty konvetujeme a té práci se říká práce grafika) a v neposlední řadě právě předmětné SLIDES, „slajdy“ – jedná se o stránkování v Powepointu (nejčastěji označován koncovkou .pptx) a u tohoto druhu se téměř vždy neshoduje text na slajdu s rozsahem pro normovanou stranu.

Překlady v rozhraní PowerPoint

Právě proto si vlastně tvůrce prezentace volí aplikaci k tomu určenou, Powerpoint – účelem je přehlednost a prezentace, počet textu na slajdu není důležitý. Ten určujeme až mi a zpravidla veliký počet slajdů odpovídá pak teprve jedné normované straně.  Žádáte-li více informací ve věci překladu v Powerpointu, kontaktujte nás prosím ZDE.

Share Button
Zařazeno do témat: ,

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Překlady / i-Translators.eu and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email vigatogustav@seznam.cz

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Co jsou Slides / slajdy