Překlad smlouvy o překlenovacím úvěru

  • 14.5.2021

Smlouva o překlenovacím úvěru a úvěru ze stavebního spoření – dodatek ke smlouvě o stavebním spoření a o zřízení účtu a smlouvy o zřízení zástavního práva k pohledávce. Tento dokument se k nám dostal včera od pána k překladu do angličtiny. Doporučovateli jsme poděkovali za reference, které na nás dal, které vznikly na bázi nějakých předchozích překladů.

Google translator nenabízíme

Doporučovatele jsme požádali, aby případně klienty v dalších případech upozornil na reálné ceny soudně ověřených překladů. Pán žádal tento překlad do dnešního rána, tj. ve velmi expresním termínu. Samotný text obsahoval 19,7 normované strany. Průměrná cena za soudně ověřený překlad u podobné smlouvy stojí v expresním termínu průměrně cca 500-600 Kč za stranu a tak to bylo pánovi také sděleno. Kdyby pán tolik nespěchal, a bylo by na překlad cca týden, mohli bychom se dostat na slušných 300-350 Kč za stranu soudně ověřeného překladu, tj. cca 7000 Kč za překlad celé smlouvy.  Tento pán však poté přišel s informací, že soudně ověřený (byť by se nakonec jednalo i o nesoudně ověřený překlad) obstaral za celkovou cenu 1000 Kč. Takový překlad v Google Translatoru umíme udělat také, ale nikdy ho klientům nenabízíme.

Share Button
Zařazeno do témat: ,

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Překlady / i-Translators.eu and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email vigatogustav@seznam.cz

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Překlad smlouvy o překlenovacím úvěru