Překlady – termíny

  • 29.1.2021
Překlady manuálů: angličtina - švédština: 1) veliké rozsahy, 2) vysoká rychlost překladu v týmu, 3) technické porozumění překladatelem, 4) dohledávání cross referencí. Kontaktní údaje pro komunikaci s hl. překladatelem.

Překlady manuálů: angličtina – švédština: 1) veliké rozsahy, 2) vysoká rychlost překladu v týmu, 3) technické porozumění překladatelem, 4) dohledávání cross referencí. Kontaktní údaje pro komunikaci s hl. překladatelem.

Termíny dodání hotových překladů odpovídají cílenému složení týmu akademických překladatelů. Více překladatelů během komunikace vzájemně mezi sebou dokáže velmi rychle určit, který z nich se překladu zhostí – popřípadě kolik překladatelů najednou bude na jednom překladu pracovat a jakým způsobem. Takovému překladu se pak také říká týmová práce překladatelů na jednom projektu.

Termíny překladů: angličtina, němčina, švédština, turečtina

Vše ovšem závisí na dohodě se zákazníkem, přičemž platí dohoda – dle které je nutno za každých okolností postupovat. Je tedy nutné předem vyhodnotit dostupnost volných překladatelů, jejich kvalifikaci a to velmi rychlým uvažováním zkombinovat s žádaným termínem. Za překlad většího rozsahu lze považovat překlad o délce přesahující  100 normovaných stran. Takový překlad pokud je zákazníkovi přislíben s termínem dodání kratším, než je jeden týden, si zcela jistě týmovou práci vyžádá. Mnohdy se jedná doslova o minuty rozhodování. Letitá praxe však činí z takového úkonu rutinní práci.

Nejčastější jazyky pro překlad (technický překlad): poslední kvartál

Mezi nejčastější překladatelské úkony patří překlad v rámci jazyků: 1) překlad z a do anglického jazyka, 2) překlad z/do německého jazyka, nadále: z/do slovenštiny, švédštiny, turečtiny, polštiny. Statistika pro překlad těch 4 jazyků poslední týden: 600 normovaných stran. Jazykovost týmů pro překlad: česko-cizojazyční překladatelé (rodilí mluvčí) + české týmy pro technický překlad z: angličtiny, němčiny.

Žádáte-li překlad v termínu, kontaktujte nás ZDE.

 
Share Button
Zařazeno do témat: