Překlady z ruštiny: lékařské zprávy

  • 25.1.2021
Překlady lékařských zpráv z ruského jazyka. Překlad lékařem. Garantovaný překlad. Víkendový překlad ruských lékařských zpráv do českého jazyka: 5 NS Expresní kontakt: 608 666 582.

Překlady z ruštiny: Překlady lékařských zpráv z ruského jazyka. Překlad lékařem. Garantovaný překlad. Víkendový překlad ruských lékařských zpráv do českého jazyka: 5 NS Expresní kontakt: 608 666 582.

Před víkendem jsme obdrželi od jedné urgentní klientky požadavek na překlad lékařských zpráv z ruského jazyka pro jejího vnuka. Týkali se poúrazové rekonstrukční chirurgie. Překladu se ujímá náš kolega/výtečný překladatel z ruského jazyka a korekturu přeložených zpráv po něm provede náš lékař. Ten odkontroluje následný text a vymezí v něm medicínskou terminologii do podoby v jaké má být. Předpokládané množství výsledných stran zpráv v češtině – je 5. Taková práce zabere asi 5 hodin pro překlad a asi 1,5 hodiny pro následnou lékařskou kontrolu obsahu, termínů. Termíny dle lékaře jsou ve výsledném textu velmi důležité. Zpravidla aplikujeme na překlad podobných zpráv z ruštiny metodu: překladatel + lékař, u dalších jazyků metodu: „jen lékař“. Pokaždé se jedná o tzv. garantovaný překlad, uznaný např. pojišťovnami.

Překlady z ruštiny

Pro naše klienty překládáme nejenom lékařské zprávy z ruštiny, ale především z dalších jazyků a také aktivně: němčina, angličtina, polština, srbština, italština. Dle charakteru a požadavku klientů může pouhý překlad být doplněn další lékařskou prací, např: syntéza lékařské zprávy do německého jazyka. Tzn., že lékař provede syntézu rozsáhlých ČZ zpráv do němčiny – zprávu zkrátí, což samo o sobě je nad míru překladu, práce navíc poněkud více lékařská.

Překlady z oblasti veterinárních překladů

Žádáte-li od nás překlad lékařské zprávy z ruštiny, jistě nás kontaktuje ZDE.

 

Share Button
Zařazeno do témat: , , , ,