3 požadavky na překlad lékařské zprávy v jedno dopoledne

  • 26.1.2021
Překlady propouštěcích zpráv a zdravotní dokumentace od polských lékařů pro další využití českých pacientů. Expresní kontakt: 608 666 582

Překlady propouštěcích zpráv a zdravotní dokumentace od polských lékařů pro další využití českých pacientů. Expresní kontakt: 608 666 582

Včerejší dopoledne bylo pestré. Celkem tři klienti se na nás obrátili s velmi rozdílnými požadavky v rámci překladů z medicíny. 1) překlad lékařské zprávy do ruštiny – rozsah 7 faktických stran v originále, 2) překlad 4 faktických stran do angličtiny – zpráva pro sportovního lékaře ortopeda, 3) překlad zprávy z polského jazyka. Zprávy jsme nám byly zaslány během dopoledne a náš plán zněl jasně, přeložit je do dalšího dopoledne.

Překlad lékařské zprávy

Nejednalo se tedy o nějak expresní překlad, naši kolegové lékaři se práce zhostili velmi rádi a celkem na zprávách pracovali 3 lékaři: lékař s ruštinou, lékař překládající zprávy do anglického jazyka a lékař schopný překládat lékařské zprávy z polštiny. V případě angličtiny máme v tomto směru obecně silnou základnu a zpráv z anglického, nebo německého jazyka k nám chodí nejvíce. Ruština a polština jsou méně časté kombinace – ve smyslu medicínských překladů.

Překlad lékařské zprávy

I tak jsme ale připraveni. Pokud taková situace nastane, je možné spojit síly překladatele + lékaře, ale toto v tomto případě nenastalo, všechny zprávy překládal lékař. Překlad sedmi stránkové zprávy do ruského jazyka zabere lékaři jeden plný den, nebo jeden a 1/4 dne. Překlad 4 stránkové zprávy do medicínské angličtiny zabere překladateli téměř jeden celý den a překlad 4 stránek lékařského materiálu z polštin obdobně. Překlad lékařské zprávy v režimu express nastává většinou bez předešlých upozornění. Klient telefonuje a žádá „překlad lékařské zprávy“ expres. To může značit, překlad v řádu hodin nebo i dokonce překlad v řádu několika mála hodin: hodinu, 2. Takový překlad je nutné započít ihned, zpracující lékař je informován o příchozí zakázce okamžitě a započíná svou odbornou práci.

Žádáte-li překlad lékařské zprávy z jakéhokoliv jazyka/nebo překlad lékařem, kontaktujte nás ZDE.

Share Button
Zařazeno do témat: ,