Překlady slovenštiny

 • 28.1.2021

📚 Překlady slovenštiny: Změňte jazykovou bariéru na překonanou! Hledáte kvalitní překlad do slovenštiny, které vám pomohou rozšířit vaše komunikační možnosti? Naše firma, Tým akademických překladatelů, je tady, aby vám s tímto úkolem pomohla. 🌐 ✍️ Odborníci na Slovenský jazyk – Naše tým složený z profesionálních překladatelů a lingvistů je schopen poskytovat přesné a jasné služby definované jako „překlad do slovenštiny“. Díky našemu bohatému jazykovému pozadí a odbornému vzdělání můžeme zajistit, že vaše texty budou zvukovat přirozeně a srozumitelně pro slovenské publikum. 🌟 Kvalita a Přesnost – Překlady slovenštiny vyžadují nejen jazykovou dovednost, ale také znalost kultury a jazykových nuancí Slovenska. Naše překladatelské služby jsou založeny na důkladném výzkumu a důrazu na detail, abychom zajistili, že vaše texty budou výstižné a efektivní. 🤝 Spolehlivost a Dohledatelnost – Jsme tým, který můžete důvěřovat. S námi budete mít jistotu, že vaše překlad budou včas a na vysoké úrovni. Můžeme se postarat o různé typy textů, od akademických prací po firemní dokumenty. Pokud potřebujete kvalitní překlad do slovenštiny, obraťte se na nás. Jsme tu, abychom vám pomohli překlenout jazykové bariéry a otevřeli nové možnosti komunikace. 🇸🇮🌍📝

Překlady slovenského jazyka - i s ověřením. Překlady z chemie, nebo v rámci právních úkonů. Překlady právní, překlad smluv. Překlady listin s razítkem. Tel: 608 666 582.

Překlady slovenského jazyka – i s ověřením. Překlady z chemie, nebo v rámci právních úkonů. Překlady do slovenštiny ověřené. Překlady z chemie dle CLP: slovenské bezpečnostní listy. Grafika etiket k výrobkům bezpečnostních listů. Symboly na slovenské etikety. Kontrola obsahu slovenských etiket. Kontrola slovenských verzí bezpečnostních listů. Legislativní shoda slovenských bezpečnostních listů. Registrace CHLaP. Registrace REACH. Překlady právní, překlad smluv. Překlady listin s razítkem. Tel: 608 666 582.

Široká oborová nabídka překladů slovenského jazyka, od: právních překladů (tedy překladů nesoucí právní informaci) až po překlad ze strojírenského či dřevozpracujícího průmyslu. U překladů ze slovenštiny, nebo do slovenského jazyka z jazyků: angličtina, němčina, polština, ruština, italština, je u nás v týmu vyčleněno celkem 6 slovenských překladatelů – specialistů v oboru filologie, nebo překladatelství. V rámci slovenského jazyka nabízíme tedy, jak klasické překlad, tak korektury textů, přičemž expresnost obou variant dosahuje maxima, kterou můžeme poskytnou i u jiných jazyků.

Překlady slovenštiny: obory

Oborová základna při překladech by se dala vystihnout stručným seznamem níže: Překlady slovenštiny v oboru právo, Překlady slovenštiny v oboru společenské vědy, Překlady slovenštiny v oborech technických (manuály, foto-dokumentace), Překlady slovenštiny v oborech chemického průmyslu – bezpečnostní listy, Překlady slovenštiny v oboru medicíny, farmacie a rehabilitace.

Technické překlad chemie: kapacita slovenština

Kapacity pro tyto obory se malinko, vlivem náročnosti, liší. Kolegové zpracují v rámci medicíny nebo farmacie méně normovaných stran, než u tzv. „strohého překladu technického“, kde například dochází k opakování okolností ve slovenském nebo českém textu. Tyto obory, jak ve vztahu aktivním k dalším jazyků v kombinaci se slovenštinou nebo ve vztahu pasivním, činí z dané příležitosti překladu hlubší zkušenost – podpořeno hlubšími znalostmi oboru, kteréž to se projeví v nižší normě pro překlad: vyšší oborová náročnost.

🌟 Představujeme vám Máriu – Vaši Asistentku pro Překlady slovenštiny! 🇸🇮 U našeho překladatelského centra Tým akademických překladatelů dbáme na vaše potřeby a komfort při zajišťování překladů z/do slovenštiny. A proto tu máme Máriu – naši šarmantní asistentku, která se bude starat o veškeré vaše požadavky na překlad do slovenštiny! Mária je elegantní slečna, která má v oboru překladů bohaté zkušenosti a velký smysl pro detail. Její profesionální přístup a přívětivost zaručí, že budete mít při komunikaci s naším týmem úplnou jistotu. S Máriou není problém předat nebo převzít své překlad z/do slovenštiny. S ní máte jistotu, že vaše zakázky budou řešeny efektivně a s maximální péčí. Potřebujete rychlou a spolehlivou asistenci při překladech? Kontaktujte nás na čísle +420 608 666 582 a Mária vám ochotně pomůže s vašimi překladatelskými potřebami. Vaše spokojenost je pro nás na prvním místě! 📞📋🌐

Překlady slovenštiny: obory podrobněji

V rámci našich prestižních oborů pro slovenský jazyk, se často věnujeme překladům: 1) chemie – překlad listů MSDS, expozičních scénářů, překlad etiket, překlad katalogů a manuálů, 2) průmysl a průmyslové překlad manuálů, pro nejenom distributorské, ale také výrobní firmy: 1) překlad manuálů, 2) překlad tabulkové a excelové,  3) překlad z medicíny: překlad lékařských zpráv (i s ověřením) + překlad klinických studií: jazykové kombinace – slovenština↔angličtina, slovenština↔němčina, slovenština↔polština, slovenština↔maďarština, slovenština↔švédština, slovenština↔portugalština, slovenština↔španělština. Nicméně pro všechny tyto obory platí zmíněné kombinace. U nestandardních požadavků se může jazyková nabídka lišit.

Technická slovenština: software

U technické slovenštiny vycházíme při všech kalkulacích z principu: software podporovaný překlad. Překlad do slovenštiny nabízený v kapacitě cca: 1000 normovaných stran měsíčně. Z toho 500 stran s vysoce technicky organizovaných personálem pro pokročilou práci s PC. Výhody práce s Cat Tolls: moderovaná cena – dle náročnosti, typu překlad a zpracování. Běžné hodnoty shody ve slovech: 10 – 20% = 10 – 20 % úspor.

Překlady z češtiny do slovenštiny: termíny

 • Bezpečnostní listy, do 10 ks – 1 týden.
 • Písemné překlad čeština-slovenština: 3 pracovní dny.
 • Písemné expresní překlad čeština-slovenština: lékař 1 den.
 • Písemné překlad větší objemy: 60  – 100 stran týdně.

🌍📚 Slovníček: Překlady, Praha, Slovenština

Překlady mezi češtinou, slovenštinou a jinými jazyky jsou klíčovou součástí komunikace v Praze a mnoha dalších městech. Zde je slovníček obsahující užitečné slova a fráze týkající se překladů, Prahy a slovenštiny:

 1. PřekladatelPrekladateľ (slovenština) / Překladatel (čeština)
 2. PřekladPreklad (slovenština) / Překlad (čeština)
 3. PrahaPraha (slovenština)
 4. Jazyková BariéraJazyková bariéra (slovenština) / Jazyková bariéra (čeština)
 5. PřesnostPresnosť (slovenština) / Přesnost (čeština)
 6. PolštinaPoľština (slovenština) / Polština (čeština)
 7. Překladatelská KancelářPrekladateľská kancelária (slovenština) / Překladatelská kancelář (čeština)
 8. KvalitaKvalita (slovenština) / Kvalita (čeština)
 9. DokumentaceDokumentácia (slovenština) / Dokumentace (čeština)
 10. Písemný PřekladPísomný preklad (slovenština) / Písemný překlad (čeština)

Tento slovníček vám pomůže lépe porozumět a komunikovat ve světě překladů, ať už jste v Praze nebo kdekoliv jinde, ať už potřebujete písemný překlad nebo ústní tlumočení. Překladatelé jsou zde, aby vám pomohli překonat jazykové překážky! 🌐🗣️📖

Žádáte-li překlad slovenštiny v oborech technických a odborných, kontaktujte nás ZDE.

 

 

 

 

 

Kontakt na Tým překladatelů: 608 666 582

Share Button
Zařazeno do témat: , ,