Cena vyřízení apostille Praha

 • 26.12.2020

Zřizování vyššího ověření nebo vyřízení apostily

Stojíte-li před potřebou vyhotovit si nějaký dokument, například diplom, výpis z obchodního nebo trestního rejstříku, nebo jiný standardizovaný dokument – pro použití v zahraničí, je možné využít našich služeb v tomto oboru. Pokud se jedná o dokumenty, které se dají získat z veřejných zdrojů, například výpisy z rejstříků, a pokud Vy sami jste mimopražští, a potřebujete-li je vyřídit co nejrychleji, poskytujeme následující služby:

 • Vyhotovení dokumentu zde v Praze.
 • Ověření originálního dokumentu až na státní úroveň.
 • Překlad dokumentu do patřičného jazyka i s ověřeními a razítky.
 • Ověření přeložené a svázané listiny až na státní úroveň.
 • Poté, pokud bude dokument směřovat mimo státy uznávající apostily, zařídíme ověření na ambasádě.
 • A poté následuje buď odeslání k Vám, nebo přímo do dané země, nebo osobní předání v Praze.

Pokud se jedná o dokumenty, jejichž originální výtisky máte v ruce pouze Vy, pak by postup zahrnoval ještě jeden dřívější bod. Doručení dokumentů k nám do Prahy, k čemuž jsme navázali spolupráci se Zásilkovnou, abyste nemuseli zbytečně čekat ve frontě na poště. Důvod pro to, proč je potřeba dokumenty odeslat k nám do Prahy je jednoduchý. Hlavní město Praha je jediné město, kde je možné zařídit nejvyšší ověření České republiky. Žádné jiné české město nemá odpovídající podatelnu.

Co nabízíme za výhody proti tomu, když byste si apostilu vyřídili sami?

 • Pokud nejste z Prahy nebo z nejbližšího okolí, tak hned zprvu Vám v mnoha případech můžeme ušetřit několikahodinovou cestu do hlavního města a zpět.
 • Pokud na překlad nespěcháte, jsme schopni Vám ušetřit peníze použitím služeb překladatelů, kteří nejsou z Prahy, jsou tedy podstatně levnější. S překlad i s vyřizováním apostil máme přes dekádu zkušeností, tedy jsme vše schopni zařídit… podle potřeby buď co nejrychleji, nebo pomaleji ale levně.
 • Máme zkušenosti s mezinárodním stykem, a jsme schopni Vás varovat před detaily, kterých byste se při zařizování apostil osobně mohli dopustit, a které by mohly stát mnoho ztraceného času a financí.
 • Pokud by vyřízení dokumentů opravdu spěchalo, máme kontakty na dopravní společnosti a standardizované dokumenty mohou být po vyřízení apostily, v zemi kde budou použity už druhý den v pravé poledne.
 • Jsme schopni, při vhodné konstelaci parametrů, Vám dodat vyhotovený překlad dokumentů s apostilami během jediného dne, poté co nám je ráno předáte.
 • V případě, že nepůjde o zemi co přijímá apostily, ale kde je potřeba zajít na ambasádu, tak při ranním předání, opět pokud budou vhodné podmínky, mohou být ověřené a přeložené dokumenty, dorazit na odpovídající ambasádu ještě ten samý den.
 • V obou posledních bodech, je jedním z klíčových parametrů, to který den v týdnu se na nás obrátíte.
 • Osobní předání vyhotovených překladů a apostil v Praze, nebo druhý den po vyhotovení na výdejnách Zásilkovny, nebo případně doručení na konkrétní adresu v Čechách nebo v zahraničí.
 • V případě potřeby, například pro klienty kteří nás kontaktují ze zahraničí, možnost jednání jejich jménem ať již na českých úřadech, nebo na ambasádách, které občas vyžadují osobní údaje pro zpracování listin.
 • Pro klienty kteří se k nám vracejí, občas s prosbou o vyhotovení kopií předchozích dokumentů/překladů, nebo s jinými prosbami, možnost i výrazných slev.

Nicméně, když se to vezme kolem a kolem, asi nejpodstatnější služba kterou přinášíme na stůl jsou naše zkušenosti s ministerstvy a jejich postupy. Na přelomu roku 2020 a 2021, došlo k tak masivním změnám v zákonných požadavcích na překladatele a soudní tlumočníky… že nejenom si oni sami nebyli často jisti jak mají postupovat, ale navíc, mnozí z nich si po přečtení nové vyhlášky, prohlédli svá razítka a prostě je odevzdali, pověsili živnost na hřebík.

A mnozí z nich pracovali s ministerstvy, soudy a úřady … i několik dekád. Nedávno jsme na toto téma psali trochu podrobnější článek o legislativních změnách v lednu a v březnu roku 2021, který možná stojí za přečtení.

—————————————————————————————————–

Stojí za to zaplatit si firmu, která ověření vyřídí za mě?

Pokud dorazíte do Prahy ve špatný den, není v současné době fyzicky možné, vše oběhat najednou, i kdybyste znali přesný postup a věděli kde které ministerstvo je. Tedy by na papírování bylo potřeba vynaložit dva celé dny. A čas jsou peníze. To může být jeden důvod. Tím druhým jsou pak již zmiňované zkušenosti. Ostatně i u soudu můžete člověk chtít vésti vlastní obhajobu.

Expresní vyřízení apostily

Předvánoční vyřízení apostille: Překlady obchodních rejstříků a opatření apostille – ministerstvo (datum 21. 12. 2020 / dopoledne: cena 3000 Kč) (tyto ceny jsou platné do konce roku 2020 – od roku 2021 předpokládáme navýšení poplatků na dalších ambasádách a ministerstvech). Další podobné překlad a jejich ceny v předvánočním čase. Vyřízení apostille jsme provedli i přes ztíženou otevírací dobu do 1 pracovního dne. Předání překladu jsme provedli v odpoledních hodinách druhý den. Zadání vyřízení osobně v 16:00. Předání druhý den ve 14:00 – Újezd, Praha 1.

Dotaz ministerstvu ve věci apostille

Nová pravidla 2021: Rádi bychom zjistili informace o postupu, pomocí kterého bychom, byli schopni ověřit právoplatnost kopie latinského diplomu, vystaveného LF UK tak, aby byl z hlediska české legislativy na stejné úrovni jako jeho originál. Tento diplom máme fyzicky, jeho originální výtisk, v ruce. Budeme z něj dělat pro našeho klienta překlad do ENG, pro použití na kterési univerzitě v Thaiwanu. Klient se ptal po více vyhotoveních překladu, budeme tedy dělat ověřené kopie u notáře, a u těchto budeme potřebovat ověření MŠMT. Ověření pravosti. Konzulární odbor MZV prohlásil, že vámi ověřenou kopii diplomu je schopen uznat. A my bychom se rádi zeptali na přesný postup, jak toto dosáhnout.

Legalizace a apostily vysokoškolského diplomu

Legalizaci provádí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. MŠMT může legalizovat originály nebo úředně ověřené kopie vysokoškolského diplomu a dodatku k vysokoškolskému diplomu. Kopii úředně ověří jakýkoli notář, městský úřad nebo Česká pošta. Případné úřední ověření musí být provedeno v České republice. Dále je třeba kolek v hodnotě 100 Kč na každý dokument, který chce žadatel legalizovat. Kolky jsou k zakoupení na každé pobočce České pošty. S originálem nebo úředně ověřenou kopií a 100 Kč kolkem je třeba přijít na MŠMT, kde Vám v úředních hodinách dokumenty zlegalizujeme. Vaše osobní účast není nutná, legalizaci za Vás může vyřídit kdokoli v zastoupení a není třeba Vaše plná moc.

Ministerstvo zahraničních věci

S touto legalizací musíme dále jít na Ministerstvo zahraničních věcí, kde obdržíme na dokument apostilu, což je vyšší forma ověření. Tam je potřeba kolek v hodnotě 100 Kč na každý dokument (opět k zakoupení na poště). Ani zde není nutná osobní účast osoby, které se dokument týká – opět může věc vyřádit my za klienta bez plné moci. Vyřizujeme záležitosti související s legalizací dokumentů na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvu zahraničních věcí. Doporučujeme klientům udělat překlad diplomu až po získání legalizace a apostily, aby bylo přeloženo kompletně vše, tedy vč. legalizace a apostily.

Share Button