Švédské technické překlady

  • 21.2.2019

Expresní překlady angličtiny, němčiny a dalších jazyků. Překlady angličtiny v odbornostech daných širokým protfóliem týmu překladatelů. Překlady a úpravy správnosti manuálů. Překlady v pokročilých formátech. Expresní kontakt: +420...

Anotace překladatelského příspěvku: 1) Švédské technické překlady – Teknisk översättning svenska-tjeckiska. 2) ŠVÉDŠTINA- technické překlady z a do jazyka.

Technické překlady – TP

Kvalita technických překladů je dána kvalitou překladatele a dobrý překladatel se mu musí přizpůsobit natolik moderním trendům, aby jeho technické překlady z nebo do švédštiny byly sto konkurovat v daném prostředí – český trh nabízí jen omezenou platformu pro kvalitní překladatele švédského jazyka. Pokrok si žádá vyspělou techniku a naopak a to všechno si žádná více technických překladů z nebo do švédského jazyka.

Překladatel ví, jak to funguje

Hovoříme-li navíc o odborném technickém překladu z či do švédštiny, tak ten si už vyžaduje nejen erudovaného, sečtělého a znalého překladatele švédštiny, experta na švédský jazyk, ale také orientaci v technickém prostředí, kdy nespornou výhodou je znalost technologických postupů, principů, zjednodušeně řečeno vědět, „jak to vlastně funguje“.

Nevytvářet pouze „teoretický“ doslovný překlad, nýbrž snoubit jej s praxí. Teoretická znalost musí odpovídat s využitím v praxi, bez této vlastnosti je malá pravděpodobnost, že technický překlad z/do švédštiny bude dostatečně autentický.Nevytvářet teoretický technický překlad z švédského jazyka

Jaké překlady se ze švédštiny vyhotovují

To dává překladateli možnost nazývat jeho technický překlad z nebo do švédštiny vysoce odborným. A co je aktuálně nejpřekládanějším typem textu z oblasti technických překladů z/do švédštiny?: například manuály, překlady příruček, montážní dokumentaci (malé soubory, výrobní linky atd), technické vysvětlivky, ISO certifikáty či jiné normy, SAP user manuály, technické listy a tak podobně.

Žádáte-li vyhotovení technického překladu z/do švédštiny, kontaktujte nás ZDE.

Share Button