Kapacita pro lékařské překlady do němčiny/1 den

Překlady propouštěcích zpráv a zdravotní dokumentace od českých a německých lékařů pro další využití českých pacientů. Expresní kontakt: +420 608 ...

Překlady propouštěcích zpráv a zdravotní dokumentace od českých a německých lékařů pro další využití českých pacientů. Expresní kontakt: +420 608 …

Včera ráno jsme obdrželi od klientky dotaz týkající se kapacity lékařských překladů – kolik je možno provést za 1 kalendářní den stran překladu. Odpověď a výpočty jsou celkem prosté. Zapojí-li se do překládání lékařské zprávy do německého jazyka pouze jeden náš kolega-lékař, činí tento výkon 4 – 6 NS/denně. 4 normované strany denně to jsou v případě překladu např. lékařských zpráv. Jednalo-li by se o překlad nějakého rozsáhlejšího farmaceutického textu, lze dosáhnout pravidelného výkonu 6 normovaných stran denně po více dní, tedy např. 30 stran za 1 týden.

Lékařské překlady

Nejčastější lékařské překlady – až 85 % jsou v letech 2011 – 2016 realizovány v rámci jazyků: němčina, angličtina a v rámci typologií: lékařská zpráva: propouštěcí zpráva – překlad z a do angličtiny a němčiny, zpráva o ošetření – překlad z a do angličtiny a němčiny, zdravotní dokumentace pacienta – překlad z a do angličtiny a němčiny. Až v 90 % případů se již z titulu daných lékařských zpráv jedná o zprávy odborné, tedy z rukou odborných lékařů / specialistů: onkologie, kardiochirurgie, neurologie, chirurgie, interní lékařství, oftalmologie, rentgen, mamologie.

Jiná situace nastane, dojde-li k případu, kdy jsme požádáni přeložit např. 40 stan lékařských zpráv za nějaký kratší úsek, tam se kapacita pro překlad musí navyšovat a dá se toho docílit způsobem, že na překladu pracuje více lékařů, nebo překladatelů a lékařů, popřípadě kombinace překladatel/é + lékař, jako finální supervizor. Zde jsme schopni podobných 40 NS dodat i do 48 či 24 hodin, pokud takový požadavek ze strany zákazníka je. Nestává se to příliš často, ale občas ano, minimálně dvakrát za měsíc.

Žádáte-li od nás lékařský překlad a odhad našich časových kapacit, kontaktujte nás prosím ZDE.

Share ButtonŠtítky: , , ,