Jak probíhá předání soudně ověřeného překladu v centru Prahy

  • 24.8.2019

Vše začíná tím, že je zde někdo, kdo potřebuje cosi zařídit v mezinárodním měřítku, například potvrdit od české banky, potvrzení o dostatečném objemu financí, pro jinou banku v zahraničí, například v Německu. Nebo je třeba nutné zajistit překlad zprávy o provedeném ošetření drobného zranění z výletu po Britském Lancasteru, pro českou pojišťovnu. Jak banka, tak i česká pojišťovna vyžadují překlad dokumentu od soudně jmenovaného tlumočníka. A tak začíná hledání.

Překladatelské agentury, nebo máte hledat jednotlivce, nebo jak na to?

A tak se onen člověk obrátí na internet s dotazem například „Překlad bankovních výpisů“ nebo „Překladatelská agentura“ nebo dokonce „Ověřený překlad zdravotní zprávy„, a hledání začíná. Často se stává, že výsledek nalezený třeba na Seznamu, vede k firmě například z Brna, nebo soudnímu překladateli z Ostravy. To by nemusel být nezbytně až takový problém, pokud však člověka netlačí čas. Je-li nalezená firma/osoba z jiného města, tak je potřeba počítat s tím, že než jim odeslaný dokument poštou dorazí, tak to zpravidla trvá dva až 4 dny, než dopis s dokumenty na přeložení dorazí na místo, poté den až dva překlad a poté poštou nazpět. Tedy tato cesta může zabrat i přes týden. Pokud člověk na přeložení dokumentů nespěchá, tak proč ne.

Výhodou našeho týmu je rychlost i dostupnost

Když však člověk potřebuje přeložit ten bankovní výpis nebo zdravotní zprávu rychleji, pak pravděpodobně zvolí buď náš tým, nebo jiné řešení, které mu zajistí rychlejší postup. U našeho týmu překladatelů, není neobvyklé, že se překlad předávají klientovi ještě ten samý den, a to v centru Prahy. V nejbližší době však budeme mít infrastrukturu na to, abychom překlad předávali i v několika dalších českých městech. Rychlost zpracování je naší silnou stránkou. Plus to, že překlad předáváme po domluvě s klientem přímo v jeho kanceláři, nebo na domluveném místě v centru Prahy.

Teď tedy k samotnému předání ověřeného překladu

Pokud tedy je potřeba dokumenty přeložit rychle, pak bude pravděpodobně zvolen náš tým, nikoli nějaká překladatelská agentura z Brna. Jak tedy probíhá samotné předání překladu tak, aby tento dokument pak bylo možno vzít a použít jej v bance, pojišťovně, ambasádě nebo na Ministerstvu Zahraničních Věcí ČR?

Od originálních dokumentů až po překlad s tlumočnickou doložkou

Abychom byli schopni překlad předat ještě ten samý den, nebo den následující, je prvně potřeba, aby nám klient poslal buď dobrou fotografii, nebo ještě lépe sken originálního dokumentu, který potřebuje expresně přeložit. Technologie fotoaparátů v mobilních telefonech kráčí vpřed mílovými kroky, toto by tedy neměl být až tak velký problém. Skener nemá každý, ale smartphone již skoro všichni. Když budete dokumenty fotit, vždy radíme, abyste si fotografii na displeji telefonu zvětšili a ubezpečili se, že je text dobře čitelný.

Vyfotit je potřeba úplně vše!

Jednou za čas se stane, že klient zapomene při focení dokumentů na překlad, vyfotit například zadní stránku rodného listu, na které je uvedena vidimace od pobočky Czech Pointu, nebo od obecního úřadu. V tu chvíli, když pak dorazí na schůzku s námi, a my máme zajistit svázání překladu s originálem, tak to nelze provést, neboť část překladu chybí. Mějte prosím na paměti, vyfotit CELÝ dokument na překlad. Vyhnete se tak potížím a zdržení.

Fotografie dokumentů odeslána překladateli

Super, odeslali jste nám na E-mail fotografii dokumentů, které potřebujete přeložit. My jsme je pak obratem poslali některému z našich tlumočníků. Co tedy dále? Tento soudem ustanovený odborník, ohodnotí objem textu v daném dokumentu a na základě toho my posíláme cenový odhad prací, který pak jde ke klientovi na odsouhlasení. Jen upozorníme na fakt, že na základě požadavků co na firmy jako je naše, klade český právní řád, je postup potvrzování objednávky překladu, o něco málo složitější než prosté „Ano.„, jako tomu je u svatebního obřadu.

Na překladu se pracuje, domlouvá se schůzka na předání

Jakmile je tedy cena soudně ověřeného překladu odsouhlasena a překladatel započal s prací, začíná se domlouvat schůzka klienta se zástupcem našeho týmu, nebo s našimi mimopražskými spolupracovníky. Před schůzkou vždy probíhá kontrola úplnosti dokumentů, zda nechybí fotka například Apostil od ministerstev, nebo podobné prvky, a ve druhé řadě pak od překladatele dostáváme časový odhad toho, kdy bude překlad vypracován. Na základě toho pak vytáčíme telefonní číslo klienta a domlouváme konkrétní hodinu předání překladu.

Žádáte-li předat soudní překlad v Praze – kontakt je ZDE.

Share Button
Zařazeno do témat: ,

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Překlady / i-Translators.eu and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email vigatogustav@seznam.cz

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Jak probíhá předání soudně ověřeného překladu v centru Prahy