Překlad Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

  • 8.3.2023

Teaching Hospital Královské Vinohrady
Dermatovenerology Clinics – Dermatology – General Ambulance
Head of the clinic Professor Dr. Petr Arenberger, DrSc. MBA
Šrobárova 1150/50. 100 34 Prague 10, Phone: 2348, Company ID: 00064173
Ambulatory examination on October 14, 2019 – 12:10


Ukázka z překladu:

V současném světě se nemocí bohužel nevyhneme, a někdy se může stát, že budeme potřebovat lékařskou péči v zahraničí. V takových případech je důležité mít k dispozici překlad lékařských zpráv, který nám umožní komunikovat s lékaři a poskytovateli zdravotní péče v cizím jazyce.

Vzdejme si příklad: Paní Nováková z České republiky podstoupila operaci srdce ve Švýcarsku. Po zákroku jí lékaři poskytli lékařskou zprávu v němčině, což byl pro ni nesrozumitelný jazyk. Aby si byla jistá ohledně svého zdravotního stavu a další léčby, rozhodla se požádat o překlad této zprávy do češtiny. Díky tomuto překladu byla schopná porozumět svým lékařským záznamům a správně se rozhodovat ohledně svého zdravotního stavu.

Další příklad: Pan Johnson z USA byl na dovolené v Praze, když ho potkalo nečekané zranění při sportovní aktivitě. Byl převezen do místní nemocnice, kde mu lékaři poskytli lékařskou zprávu v češtině. Pan Johnson nemluvil česky a byl zmatený ohledně své diagnózy a léčby. Díky okamžitému překladu této zprávy do angličtiny se mu zlepšila komunikace s lékaři a mohl se aktivně podílet na své léčbě.

Jak vidíme, překlad lékařských zpráv mají klíčový význam pro pacienty z celého světa. Zajišťují jim pochopení jejich zdravotního stavu a umožňují jim správně komunikovat s lékaři a poskytovateli zdravotní péče, ať už jsou v zahraničí nebo doma. Překlady lékařských zpráv jsou tak neocenitelným nástrojem, který nám pomáhá chránit a zlepšovat naše zdraví.

Kontakt na tým medicínských překladatelů pro medicínské překlad – naleznete ZDE.

Share Button
Zařazeno do témat: ,